birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 16.06.2017 08:43

Amasra’nın 5 plajında çadırda konaklama yasak

Amasra’nın 5 plajında çadırda konaklama yasak

Bartın Valiliği’nde, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı koordinesinde 9 Mayıs’ta yapılan ‘Plaj Boğulmalarını Önleme Faaliyetleri’ toplantısında alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan genelge yayımlandı.

Valilik tarafından 1 Haziran tarihinde yayımlanan ‘Sahil ve Plaj Alanlarında Can Emniyeti Tedbirleri’ konulu genelge ile yerleştirilen yüzer bariyerlere bot, tekne veya her türlü yüzer unsurun bağlanması İnkumu, Güzelcehisar ve Mugada plajlarında; kumsal alanda veya yüzme alanlarında cankurtaran organizasyonu dışında jet ski, sürat teknesi ve özel tekne bulundurulması, indirilmesi veya alınması yasaklandı.

Genelgeye göre görevli olan cankurtaranlara cebir ve tehdit kullanan kişiler hakkında TCK’nin 265’inci maddesi gereği kanuni işlem yapılacak. Genelgede, tarihi ve turistik ilçe Amasra’nın Akrazboz, Çakraz, Göçkündemirci, Tarlaağzı, ve Akkonak plajlarında yaz sezonu boyunca çadır ve araç içinde gece konaklama yapılması da yasaklandı. Kararın, yurttaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, orman yangınlarının önlenmesi ve sahillerin genel temizliğinin sağlanması amacıyla alındığı belirtildi. İl İdaresi Kanunu gereğince alınan yasak kararının aksine hareket edenler, Kabahatler Kanunu uyarınca cezalandırılacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız