birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SPOR 24.09.2020 17:04

Amatör futbolculardan TFF binası önünde eylem: Virüs sadece bize mi bulaşıyor?

Koronavirüs nedeniyle ligleri başlamayan ve maddi sıkıntılar çeken amatör futbolcular, TFF binası önünde eylem yaptı. Futbolcular, "Bizi duyun. Halı sahalar, kafeteryalar açık, ampute ligi oynanıyor ama amatör lig yok. Neden, çünkü virüs var. Sadece virüs bize mi bulaşıyor?” dedi.

Amatör futbolculardan TFF binası önünde eylem: Virüs sadece bize mi bulaşıyor?

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle yaklaşık 8 aydır futbol oynayamayan amatör futbolcular,Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’da bulunan merkez binasına yürüdü. Futbolcuların protesto gösterisine, Türkiye’nin dört bir yanında top koşturan amatör futbolcular katıldı.

İHA'da yer alan habere göre funbolcular, liglerinin başlaması için federasyona çağrıda bulundu. Amatör oyuncuların aralarından seçtikleri sözcüler ile federasyon yetkilileri, bir süre toplantı yaparken, eylem sırasında Torosgücü kalecisi Emrullah Öztürk açıklamalarda bulundu.

"FUTBOLUN GARİBAN İNSANLARIYIZ"

Amatör maçlar oynamadığı için evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarını dile getiren Emrullah Öztürk, “Bizler futbolun emektarları ve gariban insanlarıyız. Ekmek davamızın peşinde, Türkiye’nin dört bir yanından buraya sesimizi duyurmaya geldik. Biz, bize yapılan haksızlığı dile getirmek için buradayız. Kimseyle kavga etmek için gelmedik. Sadece virüs kitleri yüzünden maçlar oynanmıyor bahanesini bize sunuyorlar. Biz buna inanmıyoruz. Bizim bir davamız var. Biz ülke olarak herkese kucak açıyoruz ama kendi öz evlatlarına, toplasan 30 bin tane futbolcuya sahip çıkamayacak kadar kötü müyüz? 12 yıldır bizi her seferinde kandıran Ali Düşmez (TFF Amatör İşler Sorumlusu) ve ekibine sözümüz şudur; biz artık çakmağı çaktık, artık onlar düşünsün. Belki günlerce burada kalacağız ama 8 aydır aç olan 50 bine yakın insan var. Bunları görmezden gelmeyin. Amatör, futbolun mutfağıdır. Siz mutfağı kapatırsanız, yemek pişmez. Bizi duyun. Halı sahalar, kafeteryalar açık, ampute ligi oynanıyor ama amatör lig yok. Neden, çünkü virüs var. Sadece virüs bize mi bulaşıyor?” dedi.

amator-futbolcular-tff-ye-yurudu-virus-sadece-bize-mi-bulasiyor-784739-1.

"8 AYDIR CEBİMİZE PARA GİRMİYOR"

Amatör futbolcu Murat Tan ise bir sonuç alana kadar Riva’dan ayrılmayacaklarını dile getirerek, “8 aydır ailesine, hastasına, çocuklarına bakan insanlar var. 8 aydır ceplerine para girmiyor. Türkiye’de bütün branşlar açık. 14 kişi halı sahada zevkine maç yapıyor ama para kazanan amatörler maç yapamıyor. Güzel haberler bekliyoruz. Ailelerimizin kulağı burada. İyi haber almadan buradan ayrılmayı düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de Süper Lig ve TFF 1. Lig’in yanı sıra 2 ve 3. liglerde koronavirüs tedbirleri alınarak müsabakalar oynanırken, pandeminin başlamasından bugüne amatör liglerde ise futbola henüz başlanmadı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız