birgün

19° AZ BULUTLU

DÜNYA 27.03.2021 12:16

Amazon işçileri çalışma koşullarına isyan ediyor

Amazon işçileri çalışma koşullarına isyan ediyor

Dış Haberler Servisi

İşçilerin çalışma koşullarına ilişkin eleştiri oklarının hedefi haline gelen Amazon şirketi, çalışanlarının idrarını şişelere yapmak zorunda kaldığı haberlerini yalanlasa da gerçek ortaya çıktı.

Şirketten sızan bir e-posta, şirketin bu sorundan bir süredir haberdar olduğunu gösterdi. The Guardian’ın haberine göre, Amazon çalışanlarının paylaştığı belge, Mayıs 2020’de gönderilen bir e-postayla işçilerin uyarıldığını gösterdi. Bir bölge müdürü tarafından gönderilen e-postada, “Bu akşam bir çalışan, bir sürücünün istasyona gönderdiği Amazon torbasında insan dışkısı buldu. Son iki ay içindeki üçüncü kez bir torba, dışkıyla istasyona iade ediliyor. Sürücülerin yoldayken acil durumlar yaşayabileceğini ve özellike teslimat yaparken tuvalet bulmakta zorlanabileceğini anlıyoruz. Ancak sürücüler, torbaları istasyona dışkıyla iade edemezler” denildi.

Eski bir Amazon çalışanı olan Halei Marie Brown, “Sürücüler bunu yapmaya mecbur kalıyor. Aksi takdirde teslim edilmemiş paket sayısı artıyor ve bu yüzden işlerimizi kaybediyoruz” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol