birgün

7° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 15.09.2020 10:59

Amazon Prime Türkiye açıldı

Kullanıcılara özel ayrıcalıklar ile dizi, film ve oyun gibi hizmetler sunan Amazon Prime'ın 'Türkiye şubesi' faaliyete başladı. Aylık abonelik ücreti 7,90 TL olarak belirlenen Amazon Prime Türkiye, ilk 30 gün ücretsiz denenebilecek.

Amazon Prime Türkiye açıldı

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon'un abonelik sistemi Amazon Prime, bugün itibarıyla Türkiye'ye özel kullanım seçeneğiyle faaliyete geçti.

Aylık abonelik ücreti 7,90 TL olarak olan hizmet, 30 gün boyunca ücretsiz olarak denenebilecek.

Amazon Prime, Amazon kullanıcılarına ‘hızlı kargo’ seçeneklerinde avantaj sunuluyor. Platformda ayrıca üyeler Netflix benzeri dizi ve film gibi içeriklere de ulaşabiliyor.

‘BLACK FRIDAY’ İDDİASI

Bunlarla birlikte Prime Gaming hizmeti de Türkiye’deki kullanıcılara ücretsiz sunuluyor. Prime aboneleri, Amazon’un ücretsiz dağıttığı oyunları kütüphanesine ekleyebilecek.

Öte yandan Amazon Prime’da, yılın sonlarına doğru, ‘Black Friday’ döneminde de büyük indirimler yapılacağı iddia edildi.

Ocak 2020’ya ait veriye göre Amazon Prime'ın dünya çapında 150 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Platform 2005 yılında hizmete girmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol