birgün

20° AÇIK

TEKNOLOJİ 15.09.2020 10:59

Amazon Prime Türkiye açıldı

Kullanıcılara özel ayrıcalıklar ile dizi, film ve oyun gibi hizmetler sunan Amazon Prime'ın 'Türkiye şubesi' faaliyete başladı. Aylık abonelik ücreti 7,90 TL olarak belirlenen Amazon Prime Türkiye, ilk 30 gün ücretsiz denenebilecek.

Amazon Prime Türkiye açıldı

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon'un abonelik sistemi Amazon Prime, bugün itibarıyla Türkiye'ye özel kullanım seçeneğiyle faaliyete geçti.

Aylık abonelik ücreti 7,90 TL olarak olan hizmet, 30 gün boyunca ücretsiz olarak denenebilecek.

Amazon Prime, Amazon kullanıcılarına ‘hızlı kargo’ seçeneklerinde avantaj sunuluyor. Platformda ayrıca üyeler Netflix benzeri dizi ve film gibi içeriklere de ulaşabiliyor.

‘BLACK FRIDAY’ İDDİASI

Bunlarla birlikte Prime Gaming hizmeti de Türkiye’deki kullanıcılara ücretsiz sunuluyor. Prime aboneleri, Amazon’un ücretsiz dağıttığı oyunları kütüphanesine ekleyebilecek.

Öte yandan Amazon Prime’da, yılın sonlarına doğru, ‘Black Friday’ döneminde de büyük indirimler yapılacağı iddia edildi.

Ocak 2020’ya ait veriye göre Amazon Prime'ın dünya çapında 150 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Platform 2005 yılında hizmete girmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız