birgün

21° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 02.06.2020 01:22

Amerikalı model Teigen’den 200 bin dolarlık kefalet ücreti bağışı

Ünlülerin George Floyd eylemlerine 'destek yarışı' sürüyor. Amerikalı model Chrissy Teigen, Floyd cinayeti protestolarında tutuklananlar için 200 bin dolar kefalet ücreti bağışladığını açıkladı

Amerikalı model Teigen’den 200 bin dolarlık kefalet ücreti bağışı

ABD'de polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd için süren protestolar kitleselleşerek devam ederken, eylemler sırasında da pek çok kişi tutuklanıyor.

Protestolara, ülkenin tanınmış simaları da yoğun şekilde destek veriyor.

Bu isimlerden biri olan model Chrissy Teigen, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için 200 bin dolar kefalet ücreti bağışladı.

Amerikalı model, protestolar sebebiyle tutuklananların salınması için önce 100 bin dolar kefalet ücreti bağışladığını duyurdu.

Bir sosyal medya kullanıcısının, “Ayaklanmacılar ve suçlular” mesajı üzerine “Daha fazla paraya ihtiyaçları var o zaman. 200 bin dolar yaptım” diyerek bağış miktarını yükseltti.

Teigen, takipçilerinden de “Sessizlik ihanettir” notuyla kendisine destek vermelerini istedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız