birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 24.06.2021 14:53

Anadolu Adliyesi’ndeki bakımsızlık sosyal medyada: "Merdiven kaplamaları üzerimize döküldü"

İktidarın ‘dünyanın en büyüğü’ olmasıyla övündüğü Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nin merdiven kaplamaları, insanların üzerine düştü. Şans eseri yaralanan olmazken, bakımsızlık görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Anadolu Adliyesi’ndeki bakımsızlık sosyal medyada: "Merdiven kaplamaları üzerimize döküldü"

AKP iktidarının ‘dünyanın en büyük adalet sarayı’ olmasıyla övündüğü İstanbul Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ndeki bakımsızlık sosyal medyaya yansıdı.

Twitter’da Avukat Hakları hesabı tarafından yapılan video paylaşımında, adliyenin mevcut durumu gözler önüne serildi. Görüntülerde, merdiven bölümündeki kaplamaların döküldüğü görülüyor.

Yapılan paylaşıma, “Anadolu Adliyesi yer yer dökülüyor. B Blok -1’de merdiven altı duvar kaplamaları düştü. Şans eseri yaralanan olmadı” notu düşüldü.

Adliyede bulunan kimi avukatlar da kaplamaların aniden üzerlerine döküldüğünü belirtti. Paylaşımlarda kaplamanın düştüğü yerin, B blok -2'de’ki 25. İcra Hukuk Mahkemesi’nin önü olduğu kaydedildi.

Anadolu Adliyesi’nin yapımına 2006 yılında başlanmış ve çalışmalar 2013 yılında tamamlanarak adliyenin açılışı gerçekleştirilmişti.

Projenin taahhüdünü Şira Elektrik İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, mekanik projesini Abdullah Bilgin ve Mahmut Ayık, mekanik taşeronluğunu ise Şahinmek Yapı Ve Tesisat Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi üstlenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol