birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 23.09.2020 09:47

Anathema dağıldı

Anathema, çalışmalarına pandemi nedeniyle "belirsiz süreli bir ara" verdi: "Hayatta başka yollar aramanın zamanı geldi"

Anathema dağıldı

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiliz progressive metal grubu Anathema, koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünyada yaşanan zorlukların kendi çalışmalarına da yansımaları olduğunu ve bu nedenle çalışmalarına "belirsiz süreli bir ara" verdiklerini duyurdu.

Grubun Facebook sayfasında yapılan süpriz açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sevgili Anathema ailesi,

Bu sene, diğerlerine benzemiyor.

Hepimiz -sizin hepiniz de dahil-, hem mesleki hem de kişisel durumlarımıza etki eden öngörülemez güçlükler yaşadık. Dünyanın bu en zor zamanlarında, geçtiğimiz sene yaşananlar, bize, çalışmalarımıza belirsiz bir süre ara vermekten başka seçenek bırakmadı. Bireysel olarak ise hayatta başka yollar aramanın zamanı geldi.

Herkesin yıllar boyu sunduğu desteğe minnettarız. Yaşamlarımızın en güzel yıllarını bize veren hayranlarımız için beslediğimiz saygı ve sevginin sonu yoktur. Turnemizin beklenmedik bir şekilde iptalini takiben bize gösterdiğiniz cömertlik hep bizimle kalacak.

Bu yılın böyle olacağını hiç ummazdık.

Çok çok teşekkürler. Anathema."

Anathema son albümü, The Optimist'i 2017 yılında çıkarmış ve bu albümle 2017 Progressive Müzik alanında Yılın Albümü ödülünü kazanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız