birgün

21° AÇIK

Ankapark 'hırsızların gözdesi' oldu

Ankapark’ta yaşanan hırsızlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolara yaptırılan tesisteki kabloları çalmak isteyen kişiler yakalandı. Tesisin ABB’ye devri duruşmasının 28 Şubat’ta görüleceği bildirildi.

GÜNCEL 25.02.2022 14:32
Ankapark 'hırsızların gözdesi' oldu
Abone Ol google-news

BirGün/Ankara

Çürümeye terk edilen 801 milyon dolar maliyetli Ankapark’ta yeni bir hırsızlık olayı daha yaşandı. Güvenlik görevlilerinin, 24 Şubat’ta parktaki kabloları çalmak isteyen kişileri yakalayıp emniyete teslim ettiği bildirildi. Tesisin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devrine yönelik davanın 28 Şubat’ta görüleceği belirtildi.

Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolara mal edilerek yapılan ancak çürümeye terk edilen Ankapark’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devir sürecinin hala gerçekleşmemesi alanı hırsızlar için cazip hale getiriyor.

Parkta her geçen gün hırsızlık vakaları yaşanıyor. Kullanılamaz hale gelen parkın çevresinde nöbet tutan Anfa Güvenlik ekipleri, 24 Şubat 2022 tarihinde parktaki kabloları çalmak isteyen şahısları yakalayıp emniyet güçlerine teslim etti.

DURUŞMA 28 ŞUBAT’TA

Sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve çürümeye terk edilen parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusundaki belirsizlik ise sürüyor. Parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusundaki dava devam ediyor. Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin bir sonraki duruşma gününü 28 Şubat 2022 olarak belirlediği Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmemesi, alanın tamamen sahipsiz kalmasına, kablo hırsızlığı ile diğer hırsızlık vakalarının artmasına ve zararın her geçen gün milyonlarca lira artmasına sebep oluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol