birgün

23° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

Ankara Adliyesi'nde Kuran kursu açılıyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hakim ve savcılara gönderdiği mesajla hakimler, savcılar ve onların çocukları için Kuran kursu açıldığını duyurdu. Kuran kursunun Ankara Adliyesi merkez binasında açılacağı belirtildi. Adliyeye Kuran kursu açılmasını bir skandal olarak değerlendiren avukat Celal Ülgen, “Bu hakim bizden mi değil mi uygulamasının yeni göstergesi” dedi.

GÜNCEL 10.06.2022 00:50
Ankara Adliyesi'nde Kuran kursu açılıyor
Abone Ol google-news

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hakim ve savcılara gönderdiği mesajda Ankara Adliyesi’nin merkez binasında yaz Kuran kursu açıkladığını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 27 Haziran’da açılacak Kuran kursunda hakim, savcı, adliye personeli ve onların çocuklarının “eğitim” alabileceği kaydedildi.

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre Kuran kursunda, “Kuran Elifbası, Sureler ve Dini Bilgiler‘’ konusunda dersler verileceği aktarıldı. Kadın ve erkeklerin ayrı sınıflarda eğitim alacağının kaydedildiği mesajda Kuran kursuna gelmek isteyen ya da çocuklarını göndermek isteyen hakim ve savcıların 15 Haziran 2022 gününe kadar kayıt yaptırmaları istendi.

"BİZDEN Mİ DEĞİL Mİ GÖSTERGESİ OLACAK"

Adliyede Kuran kursu açılacak olmasını halktv.com.tr’ye değerlendiren avukat Celal Ülgen, “Bu adım laikliğin ruhuna yasin okumaktır. Böyle bir şey olamaz. Kuran kursu açacak bir yer bulamadılar mı? Bu uygulama bundan sonra hakim ve savcıların bizden mi değil mi göstergesi bu olacak. Bu yargının bağımsızlığını zedeler. Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) haddini aşmıştır” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun