birgün

14° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 02.03.2021 17:21

Ankara Barosu'ndan Gölbaşı’ndaki köpek katliamı için suç duyurusu

Ankara Barosu, Gölbaşı ilçesinde 20 köpeğin katledilmesi olayını yargıya taşıdı.

Ankara Barosu'ndan Gölbaşı’ndaki köpek katliamı için suç duyurusu

Ankara Barosu, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 20 köpeğin katledilmesi olayıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, katledilen köpeklerin, tüm Ankara halkına ait olduğu, sahipsiz sayılmalarının mümkün olmadığı belirtildi.

Şüpheli veya şüphelilerin cezasız kalmasının kamu vicdanını derinden etkileyeceği ifade edilen dilekçede, şüpheli veya şüphelilerin, savunmasız ve zararsız olan köpekleri acı çektirilerek, canavarca hislerle katlettiği kaydedildi.

Dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

“Hukuk ve adalet şüphesiz ki insanların tekelinde değildir. Acı çekme yetisine sahip olmalarına rağmen çektikleri bu acıyı ifade edemeyen canlıların da hukukun korunması altında olmaya hakları olduğu gerçekliği, içinde bulunduğumuz modern dünyanın bir getirisi ve gerekliliğidir. Bu sebeple, işbu suç duyurusuna konu olan eylem ve bu eylemi maddi dünyada meydana getiren şüpheli veya şüpheliler aleyhine yaptığımız suç duyurusunun kabulü ile şüpheli veya şüpheliler hakkında soruşturma başlatılması ve gereken cezaları alması, yayılan haberlerdeki vahşet nedeni ile kamu vicdanının bir nebze rahatlatılması ve failin başka canlılara zarar vermemesi bakımından elzemdir.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol