birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2166 öğrencinin servis ücretini karşıladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "21. yüzyılda bilgiye erişemeyen hiçbir evladımız kalmasın istiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2166 çocuğumuzun aralık ayı servis ücretini karşıladık" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 25.01.2022 16:33
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2166 öğrencinin servis ücretini karşıladı
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2 bin 166 çocuğun aralık ayı servis ücretini karşıladıklarını açıkladı.

Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “21. yüzyılda bilgiye erişemeyen hiçbir evladımız kalmasın istiyoruz. Ailesinin ekonomik durumu uygun olmayan 2166 çocuğumuzun aralık ayı servis ücretini karşıladık. Bu ülkenin geleceği sizlersiniz, daima elinizden tutacağım” dedi.

İki yıl önce pilot bölge olarak Keçiören, Mamak ve Yenimahalle ilçelerinde öğrenim gören sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının okul servis ücretini karşılayan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ise Ankara genelinde bin 954 ailenin ilkokula giden 2 bin 166 çocuğu için aralık ayına ait toplam 615 bin 952 TL tutarındaki servis ücretini banka hesap numaralarına yatırdı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, okullar tatil olana kadar her ay düzenli olarak sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının servis ücretini karşılayacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol