birgün

23° AÇIK

YAŞAM 22.07.2021 17:03

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yeni uygulama: E-Pati

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaralı sokak hayvanları için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yer alan “E-Pati” uygulamasıyla “Başkent 153” hattını arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden yurttaşlar, yaralı hayvanların durumundan online olarak bilgi sahibi olabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yeni uygulama: E-Pati

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, “E-Pati” projesini hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin www.ankara.bel.tr internet sitesine entegre edilen uygulamayla, Başkent 153'ü arayarak yaralı sokak hayvanlarını ihbar eden yurttaşlar, bundan sonra tedavi edilme sürecindeki hayvanların durumunu online olarak da takip edebilecek.

1 Temmuz'dan itibaren hizmete açılan ve “epati.ankara.bel.tradresinden ulaşılabilecek uygulama sayesinde yurttaşlar, kedi ve köpek de sahiplenebilecek.

ankara-buyuksehir-belediyesi-nden-yeni-uygulama-e-pati-901549-1.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN MUTLU BİR GELECEK

Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, e-pati uygulaması hakkında şu bilgileri verdi:

“İlimiz genelinde trafik kazası başta olmak üzere ortopedik, travmatik veya kanamalı vakalarda sokak canlarımıza Başkent 153 üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda veterinerlik hizmeti vermekteyiz. Bu konuda sağduyulu vatandaşlarımız ve yerel hayvan koruma görevlisi gönüllüler günün belli bir zaman diliminde telefon aracılığıyla bilgi alıyorlardı. Artık 'epati.ankara.bel.tr' adresi üzerinden 7/24 anlık bilgilerini online olarak da ihbar sahiplerimiz görebilecek.”

SOKAK HAYVANLARINA 3 NOKTADAN SAHİPLENDİRME

Büyükşehir Belediyesi, e-pati uygulamasıyla Kısırlaştırma ve Sahiplendirme Merkezi (KISAMER), Gölbaşı Geçici Hayvan Bakımevi ve Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde rehabilite edilen sahipsiz hayvanların sahiplenilmesine de imkan sağlayacak.

18 yaşını doldurmuş olma şartının arandığı hayvanseverler, “e-pati.ankara.bel.tr” adresi üzerinden sahiplenmek istediği kedi veya köpeği seçebilecek. Kimlik fotokopisi ve ikametgâh beyanı ile birlikte başvuruda bulanabilecek olan hayvanseverlere sahiplenme tutanağı düzenlenecek.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol