birgün

10° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.06.2020 21:35

Ankara Büyükşehir Belediyesi yolda kalanın ücretsiz yanında olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesince yarından itibaren verilecek hizmet kapsamında, Eskişehir, İstanbul, Konya ve Samsun yolları üzerinde çekici bulundurulacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi yolda kalanın ücretsiz yanında olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin en çok kullanılan 4 ana arterinde olası kaza ve araç arızalarında sürücülere ücretsiz çekici ve yol yardım hizmeti verecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarından itibaren Fen İşleri Daire Başkanlığına ait 4 ayrı kurtarma aracı, Eskişehir Yolu, İstanbul Yolu, Konya Yolu ve Samsun Yolu üzerinde, sürücülere ücretsiz çekici ve yol yardım hizmeti sağlamaya başlayacak.

AA'nın haberine göre, Ankara'da pandemiyle mücadele kapsamında normalleşme sürecinde artan araç trafiği ve kazalar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçmek için vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla hafta içi günlerde 07.00-09.30 saatleri arasında yol yardım ekipleriyle birlikte çekiciler belirlenen noktalarda hazır bulunacak.

Ekipler, kaza ve araç arızalarında trafik sıkışıklığının yaşanmaması ve uzun süreli beklemelerin önüne geçilmesi için sürücülere, tutanak tutulmasından trafik polisi aramalarına varana kadar her türlü yol yardım desteği verecek.

Hayata geçirilecek ücretsiz uygulama ile sürücülerin ekonomik yönden de rahatlatılması hedefleniyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız