birgün

21° AÇIK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüzde 90 hibeli 'Nohut Tohumu' dağıtımına başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere yüzde 90 hibeli "Nohut Tohumu" dağıtımına başlayacaklarını duyurdu. Belediye, “Nohut Tohumu” desteği için çiftçi başvurularını 3-5 Şubat tarihleri arasında alacak. Başkan Mansur Yavaş, "Yerli üreticimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü oluyoruz" dedi.

GÜNCEL 02.02.2021 13:45
Ankara Büyükşehir Belediyesi, yüzde 90 hibeli 'Nohut Tohumu' dağıtımına başlıyor
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patates ve soğan üreticilerinden aldıkları mahsulleri ihtiyaç sahibi yurttaşlara dağıtacaklarını söyledi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Yavaş, “Yerli üreticimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü oluyoruz” dedi.

2 BİN YERLİ ÜRETİCİYE 800 TON NOHUT TOHUMU DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kırmızı mercimek tohumu desteğinden sonra şimdi de Başkentli çiftçilere yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u ise katkı payı olmak üzere nohut tohumu desteği sağlayacak.

Şereikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde çiftçilere 8 Şubat’tan itibaren ilk kez “Kırmızı Mercimek Tohumu” dağıtımı gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, “Nohut Tohumu” desteği için çiftçi başvurularını 3-5 Şubat tarihleri arasında alacak ve 25 ilçede yaklaşık 2 bin yerli üreticiye toplam 800 ton “Nohut Tohumu” desteğinde bulunacak.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvurular tamamlandıktan sonra Mart ayı içerisinde çiftçilere nohut tohumu dağıtımına başlayacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol