birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 14.02.2021 17:34

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan ‘Gara paylaşımları’ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada yapılan bazı Gara paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Soruşturma başlatılanlar arasında iki HDP'li Milletvekili de var.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan ‘Gara paylaşımları’ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının PKK tarafından öldürüldüğü açıklanan Gara olayı ile ilgili sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar üzerine soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Terör örgütü PKK/KCK tarafından 13 vatandaşımızın şehit edilmesi nedeniyle bir kısım sosyal medya platformlarında ‘esir kampını TR bombaladı’ vb. şeklindeki paylaşımlar ile terör örgütünce daha önce kaçırılan vatandaşlarımızın görüntülerinin yayınlandığının tespiti üzerine, görüntü yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında soruşturma başlatılmıştır.”

HDP’Lİ VEKİLLERE SORUŞTURMA

Anadolu Ajansı, HDP Milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, Gara olayı hakkındaki sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol