birgün

9° HAFİF YAĞMUR

Ankara'da 2 ilçede acele kamulaştırma kararı

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi üretim yatırımları için TUSAŞ ve Mürted’e komşu 2 milyon 417 bin metrekare büyüklüğünde alan ‘acele’ kamulaştırıldı.

GÜNCEL 18.08.2022 08:30
Ankara'da 2 ilçede acele kamulaştırma kararı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Ankara'nın Sincan ve Kahramankazan ilçelerinde bulunan özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için acele kamulaştırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yer alan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Ankara'nın Sincan ilçesi, İlyakut Mahallesi ile Kahramankazan ilçesi, Saray ve Fethiye Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli listede kamulaştırma bilgileri gösterilen özel mülkiyete konu taşınmazların, Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında gerçekleştirilecek yatırım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan üretim alanlarının oluşturulması amacıyla Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

İHA'nın haberine göre; söz konusu kararın 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27'nci maddesi gereğince alındığı belirtildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan acele kamulaştırma kararıResmi Gazete'de yayımlanan acele kamulaştırma kararı

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol