birgün

23° AÇIK

Ankara'da bir binanın istinat duvarı çöktü

Çankaya'da beş katlı bir binanın istinat duvarı çöktü. Çökmenin ardından doğalgaz sızıntısı meydana gelince bölgeye ambulans ve polis ekipleri sevk edildi, bina boşaltıldı.

YEREL 01.07.2021 09:47
Ankara'da bir binanın istinat duvarı çöktü
Abone Ol google-news

Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde, Arka Topraklık Mahallesi’nde bulunan Orhun Sokak’ta bir binanın istinat duvarı çöktü. Çökmenin etkisiyle doğalgaz sızıntısı medyana gelince bölgeye ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. İstinat duvarı çöken beş katlı apartman ve çevredeki binalar boşaltıldı.

Sokak sakinleri, çökmenin; istinat duvarı çöken binanın alt sokağı Mektep Sokak’ta devam eden inşaat nedeniyle yaşandığını söyledi.

Nisan ayında, Mektep Sokak’ta başlayan başka bir inşaat sebebiyle Mektep Sokak’a komşu diğer bir sokak olan Altay Sokak’taki Açelya Apartmanı’nın da istinat duvarı çökmüş, çok sayıda bina kontrollü olarak yıkılmıştı. Orhun Sokak’taki çöküntü, iki buçuk ay içinde, aynı bölgede yaşanan ikinci olay oldu.

"YAPILMAYACAK YERE İNŞAAT YAPILIYOR"

İstinat duvarı çöken apartmanda oturduğunu belirten bir vatandaş, “İki üç gün önce istinat duvarına kepçe ile giriş yapıyor, betonları kırıyor, duvar örüyorlar. O duvar da dolgu olduktan sonra bina göçüyor. Yapılmayacak yere inşaat yapılıyor” dedi.

Yaşananlara tanık olan bir sokak sakini ise “Ben burada, karşı binada oturuyorum. Bir gürültü geldi çıktık, istinat duvarı çöktü. Üç dört dakika sonra bizim tarafınki çöktü. Eşyalarımızı alamadık ki, nasıl alacağız eşyamızı? ‘Kıymetli, değerli eşyalarınızı alıp çıkın’ dediler, biz de aldık çıktık” dedi.

Nisan ayındaki yıkım nedeniyle daha önce evini boşalttığını belirten Mektep Sokak sakini bir vatandaş ise “Böyle küçük bir yere nasıl izin veriliyor onu bilemiyoruz. Bunların sorumluları ortaya çıksın artık. Mektep Sokak’tan artık biz komple taşınacağız herhalde” dedi.

ANKA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun