birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 30.10.2019 09:59

Ankara'da bir markete bombalı saldırı

Ankara'da bir markete bombalı saldırı

Ankara’da, bir kişinin markete bıraktığı çantada patlama meydana geldi. Kimsenin yaralanmadığı işyerinde büyük çapta hasar meydana gelirken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Yenimahalle'de meydana gelen olayda markete gelen ismi henüz öğrenilemeyen maskeli bir şahıs, çantasıyla markete girdikten sonra arabasından para getirmek bahanesiyle çantayı bırakarak kaçtı. Şüphelinin uzaklaşmasının ardından işyerinde patlama meydana geldi.

O sırada markette bulunan işyeri çalışanı Selçuk Boztaş, olayın şokuyla kendini dışarı attı. Şans eseri olayı yara almadan atlatan Boztaş’ın ihbarı üzerine olay yerinde çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Bölgede güvenlik önlemleri alan ekipler, işyeri içinde incelemelerde bulundu.

Jandarma, Boztaş’ın ifadesine de başvurarak, şüphelinin bıraktığı çantanın patladığını tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüpheli, olaydan yarım saat geçmeden jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ekiplerin patlayan maddenin tespiti için çalışmaları devam ederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Market çalışanı Selçuk Boztaş, “Her zamanki gibi dükkana bakıyordum. Maskeli bir adam içeri girdi. Elinde bir çanta gördüm, şüphelendim ama bomba olacağı hiç aklıma gelmedi. Alkol falan aldı ve ‘Arabadan para alıp geleceğim ağabey’ dedi. O dışarı çıktığı sırada bir anda patlama oldu. İçeride bir tek ben vardım, ben de yaralanmadım hemen dışarı attım kendimi” şeklinde konuştu.

Görgü tanığı Serdar Karaca ise patlamanın ardından maskeli bir kişiyi gördüğünü belirterek, “Ben tesadüfen buraya geldim. O sırada patlama oldu. Camlar falan kırıldı. Kamera kayıtlarına göre de, kaçarken arka tarafa geçip montunu falan çıkartıyor. Sonrada kaçıyor” dedi.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız