birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SİYASET 10.02.2020 23:30

Ankara'da Erdoğan başkanlığında İdlib toplantısı: Misliyle karşılık verilecek

İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen askerlere Suriye Ordusu tarafından bugün gerçekleştirilen topçu ateşine karşı atılacak adımların, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda ele alındığı öğrenildi

Ankara'da Erdoğan başkanlığında İdlib toplantısı: Misliyle karşılık verilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında,Suriye Ordusu'nun İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen Türkiye askerine düzenlediği topçu ateşine karşı atılacak adımların ele alındığı bir toplantı yapıldı.

Toplantıda, Suriye Ordusu tarafından açılan ateşe 'misliyle karşılık verilmesi' gerektiği bildirildi.

Toplantı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, MİT Başkanı Hakan Fidan, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un katılımıyla gerçekleştirildi.

NE OLMUŞTU?

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre İdlib'de Suriye ordusunun açtığı ateş sonrası 5 asker yaşamını yitirmiş, 5 asker de yaralanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız