birgün

17° PARÇALI BULUTLU

KADIN 25.11.2019 18:48

Ankara'da kadınlar bir arada: Erkek-Devlet Şiddetine Karşı İsyandayız

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde “Erkek-devlet şiddetine karşı isyanımızla sokaktayız çünkü yaşamak istiyoruz” diyen Ankara Kadın Platformu üyeleri alanlara çıktı

Ankara'da kadınlar bir arada: Erkek-Devlet Şiddetine Karşı İsyandayız

BURCU CANSU burcucansu@birgun.net


“Erkek-devlet şiddetine karşı isyanımızla sokaktayız çünkü yaşamak istiyoruz” diyen Ankara Kadın Platformu üyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde eylem yaptı.

Çankaya Belediyesi önünde buluşan kadınlar, “Erkek-Devlet Şiddetine Karşı İsyandayız, Yaşamak İstiyoruz ” pankartı açtı. “Mutfak, Atölye ve Kampüste Hep Birlikte İsyan”, “Kadınlar İçin Laiklik Hayatidir”, “Kadınlar Ensarcı Düzeni Yıkacak”, “Bu Beden, Bu Ülke, Bu Hayat Bizim” dövizlerini taşıyan kadınlar Sakarya Caddesi’ne yürüdü.

Kadına yönelik şiddeti alkışları, ıslıkları, zılgıtları ile protesto eden kadınlar, “Susmuyoruz, Korkmuyoruz, İtaat Etmiyoruz”, “Gelsin Koca, Gelsin Devlet, Gelsin Jop, İnadına İsyan, İnadına Özgürlük” sloganlarını attı.

ankara-da-kadinlar-bir-arada-erkek-devlet-siddetine-karsi-isyandayiz-653676-1.

ankara-da-kadinlar-bir-arada-erkek-devlet-siddetine-karsi-isyandayiz-653677-1.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol