birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 08.08.2019 15:42

Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kreşi kapatıldı

Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kreşi kapatıldı

BİRGÜN/ANKARA

Ankara şehir merkezindeki AKM (Atatürk Kültür Merkezi) Millet Bahçesi projesinin başlaması ile 22 bin çalışanı bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tek kreşi kapatıldı.

Kreşin kapatılması ile ilgili açıklama yapan Kültür Sanat Sen Genel Sekreteri Hüseyin Çelik, kreşin kapanması ile 100 çocuğun ve ailelerinin mağdur edildiğini söyledi.

Kreşin bir haftadır kapalı olduğunu belirten Çelik, “Bakanlık, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kreşlerinden faydalanılması gerektiğini duyurdu.Bir tarafta yeni kreşler yapılacağı ile ilgili reklam yapan iktidar bırakın yeni kreş açılmasını Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tek kreşini de kapattı” dedi.

Çelik, kreşin bir sosyal yardım değil, hak olduğunu belirterek, kreşin tekrar açılmasını istediklerini söyledi.

ankara-da-kultur-ve-turizm-bakanligi-nin-kresi-kapatildi-611161-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız