birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.08.2019 15:42

Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kreşi kapatıldı

Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kreşi kapatıldı

BİRGÜN/ANKARA

Ankara şehir merkezindeki AKM (Atatürk Kültür Merkezi) Millet Bahçesi projesinin başlaması ile 22 bin çalışanı bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tek kreşi kapatıldı.

Kreşin kapatılması ile ilgili açıklama yapan Kültür Sanat Sen Genel Sekreteri Hüseyin Çelik, kreşin kapanması ile 100 çocuğun ve ailelerinin mağdur edildiğini söyledi.

Kreşin bir haftadır kapalı olduğunu belirten Çelik, “Bakanlık, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının kreşlerinden faydalanılması gerektiğini duyurdu.Bir tarafta yeni kreşler yapılacağı ile ilgili reklam yapan iktidar bırakın yeni kreş açılmasını Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tek kreşini de kapattı” dedi.

Çelik, kreşin bir sosyal yardım değil, hak olduğunu belirterek, kreşin tekrar açılmasını istediklerini söyledi.

ankara-da-kultur-ve-turizm-bakanligi-nin-kresi-kapatildi-611161-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol