birgün

14° AÇIK

GÜNCEL 20.10.2021 10:04

Ankara'da MTA yerleşkesinde patlama

Ankara'da Eskişehir yolu üzerindeki Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü yerleşkesinde bir patlama oldu. Patlama sonrası yangın çıktı, bölgeye ekipler sevk edildi.

Ankara'da MTA yerleşkesinde patlama

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü Yerleşkesinde patlama meydana geldi.

Eskişehir yolundaki yerleşkede sabah saatlerinde yaşanan patlama sonrası yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Bölgede önlem alan güvenlik güçleri, yolu trafiğe kapattı.

İtfaiye yetkilileri, aldıkları ilk bilgiye göre patlamanın doğal gaz borusundaki sızıntıdan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

MANSUR YAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gazın kesilmesinden dolayı yangının tamamen bittiğini söyledi. Yavaş, “Şimdi İtfaiye Daire Başkanımız ve ekipler kontrol ediyorlar patlamanın neden olduğunu. Biraz sonra sanırım açıklayacaklar. O noktada bir çalışma olduğu bilgisini aldık ama çalışma nedir bilmiyoruz. Yakında da ısı merkezi var. Onun da etkisi var. Oradan üç bölgeye bağlanıyor. Patlama tam oradan gerçekleşmiş. Can kaybı yok çok şükür” diye konuştu.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol