birgün

21° AÇIK

GÜNCEL 06.11.2019 13:41

Ankara'da, öğrenci kartlarında uygulanan yaş sınırlaması kaldırıldı

Ankara'da, öğrenci kartlarında uygulanan yaş sınırlaması kaldırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenciler için hayata geçirdiği abonman kart uygulamasında 27 yaş kriteri kaldırıldı. Yaş sınırı, yalnızca açıköğretimde eğitimlerine devam edenler için uygulanacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı sonrası 20 Ekim’de hayata geçen öğrencilere abonman kart sisteminde 27 olan yaş sınırı kaldırıldı.

Yaş sınırlamasının kaldırılmasıyla birlikte, Başkent’te örgün eğitim sistemi (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü ve ikinci öğretim) içinde yer alan tüm öğrenciler EGO otobüsleri, ANKARAY, Metro ve Teleferik hatlarında aylık indirimli abonman kartından yararlanabilecek.

YAŞ SINIRLAMASI AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN DEVAM EDECEK

Açıköğretim öğrencilerinde ise yaş sınırı 27 yaş ve altı olarak devam edecek.

Abonman kart sistemi aylık 60 TL karşılığında 200 binişlik olarak uygulanıyor.

Yaş sınırlamasının kalktığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Yavaş, "Kıymetli öğrencilerim, Öğrenci Abonman İndirimli Kart uygulamamızda, örgün öğretim öğrencilerimiz için yaş sınırını kaldırdığımızı duyurmak isterim. Hemşehrilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız