birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.12.2020 10:40

Ankara’da telaffuzu en zor olan bulvarın ismi değiştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in en zor telaffuz edilen “Bangabandhu Şeyh Muciburrahman Bulvarı”nın adı meclis kararıyla değiştirildi. Yurttaşların yoğun şikayeti üzerine alınan karar doğrultusunda, Çankaya ilçesi Ahmet Taner Kışlalı ve Çayyolu Mahallesi sınırlarında bulunan bulvarın yeni ismi “Bangabandhu Bulvarı” oldu.

Ankara’da telaffuzu en zor olan bulvarın ismi değiştirildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla zor telaffuz edilen "Bangabandhu Şeyh Muciburrahman Bulvarı"nın ismi, "Bangabandhu Bulvarı" olarak değiştirildi.

AA'nın aktardığına göre, Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çankaya ilçesi Ahmet Taner Kışlalı ve Çayyolu Mahallesi sınırlarında bulunan "Bangabandhu Şeyh Muciburrahman Bulvarı"nın ismi bölgede yaşayanlarca zor telaffuz ediliyordu.

YENİ İSMİ BANGABANDHU BULVARI

Yurttaşların şikayeti üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi aralık ayı toplantısında alınan kararla, 1997'den itibaren kullanılan bulvarın yeni ismi "Bangabandhu Bulvarı" oldu.

Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri Valilik onayının ardından bulvarın yeni ismini taşıyan levhanın montajını yaptı.

Levhanın değiştirildiğini gören mahalle sakinleri ve esnaf, memnuniyetlerini dile getirdi.

ankara-da-telaffuzu-en-zor-olan-bulvarin-ismi-degistirildi-817831-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol