birgün

22° AÇIK

Ankara'da Ulu Camii'nin minaresi fırtına nedeniyle çöktü

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Fırtına nedeniyle Yenimahalle ilçemizde bir inşaatta kolon devrilmesi neticesinde üç vatandaşımız yaralanmış olup; hastaneye kaldırılan vatandaşlarımızdan biri maalesef hayatını kaybetmiştir” açıklamasını yaptı. Şahin, Ulu Camii'nin de minaresinin çöktüğünü duyurdu.

GÜNCEL 15.08.2022 18:50
Ankara'da Ulu Camii'nin minaresi fırtına nedeniyle çöktü
Abone Ol google-news

Ankara Valisi Vasip Şahin, “Fırtına nedeniyle Yenimahalle ilçemizde bir inşaatta kolon devrilmesi neticesinde üç vatandaşımız yaralanmış olup; hastaneye kaldırılan vatandaşlarımızdan biri maalesef hayatını kaybetmiştir” açıklamasını yaptı.

Şahin’in açıklaması şöyle:

“İlimizde yaşanan fırtına nedeniyle Yenimahalle ilçemizde bir inşaatta kolon devrilmesi neticesinde üç vatandaşımız yaralanmış olup; hastaneye kaldırılan vatandaşlarımızdan biri maalesef hayatını kaybetmiştir. Diğer iki yaralı vatandaşımızın tedavisine devam edilmektedir. Altındağ/Örnek mahallesi Ulu Camiinin minaresi fırtınanın etkisiyle yıkılmış ve herhangi bir can kaybı/yaralanma meydana gelmemiştir. Minareye komşu binadaki 34 vatandaşımız tahliye edilmiş olup; teknik ekiplerimiz tarafından cami civarındaki binaların kontrolü yapılmaktadır."

AFAD ise sosyal medya hesabında; “Ankara’da yaşanan yoğun yağış nedeniyle; Altındağ ilçesinde Ulu Camiinin minaresi çökmüş, AFAD Ankara ekiplerimizi tedbiren olay bölgesine yönlendirilmiştir. Çankaya ilçesinde camları kırılan bir lisedeki 4 öğrenci hastaneye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol