birgün

-5° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.08.2020 12:03

'Ankara Kuşu' için tahliye kararı çıktı

'FETÖ' soruşturma kapsamında tutuklanan 'Ankara Kuşu' adlı Twitter hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar'ın tahliyesine karar verildi.

'Ankara Kuşu' için tahliye kararı çıktı

Twitter'da 'Ankara Kuşu" isimli hesabı yönettiği belirlenen ve 'FETÖ propagandası' iddiasıyla tutuklanan Oktay Yaşar, hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edildi.

Tahliye haberini Oktay Yaşar'ın Avukatı Hasan Seymen, sosyal medyada paylaştığı video ile duyurdu.

Seymen, Yaşar'ın tahliyesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Evet sevgili dostlar size güzel bir haberimiz var. Ankara Kuşu olarak bilinen Oktay Yaşar'ın duruşması sonuçlandı. Baştan beri ifade ettiğimiz gibi kendsinin hiçbir suçu yoktu. Kendisi 5 aydır boşuna tutuklu bulunuyordu. Mahkeme bunu takdir etti ve tahliyesine karar verdi. Yani kuş yeniden uçmaya başladı. Yolsuzluk yapanlar, devleti dolandıranlar kendinize dikkat edin."

Ankara Kuşu hesabı devlet kurumlarına ve AKP'ye ilişkin kulis bilgileri olduğunu ileri sürdüğü gelişmeleri paylaşıyordu. Ankara Kuşu hesabının 500 binden fazla takipçisi bulunuyordu. Hesaba şu anda erişim sağlanamıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol