birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Ankara merkezli çok sayıda ilde FETÖ soruşturması: 34 gözaltı kararı

FETÖ’ye yönelik operasyonlar devam ediyor. Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar kapsamında çok sayıda şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜNCEL 19.07.2022 08:45
Ankara merkezli çok sayıda ilde FETÖ soruşturması: 34 gözaltı kararı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün kamu mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara merkezli 6 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

'KOMİSER YARDIMCILIĞINA GEÇİŞ SINAVI' SORUŞTURMASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan “2007 yılı Polis Memurluğundan Komiser Yardımcılığına Geçiş Sınavı” soruşturması kapsamında, FETÖ üyeleri tarafından yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişilerek örgüt mensuplarına dağıtıldığının tespiti üzerine, sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol