birgün

23° AÇIK

Ankara Üniversitesi rektörü, öğrencilerin “Tutuklu gazetecilere özgürlük” pankartı açtığı töreni terk etti

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezuniyet töreninde öğrenciler Rektör Necdet Ünüvar’ın konuşması sırasında üzerinde “Karolsun istibdat, yaşasın hürriyet" ve "Tutuklu gazetecilere özgürlük” yazan pankart açtı. Rektör Ünüvar, program değişikliğini gerekçe göstererek salondan ayrıldı.

GÜNCEL 16.06.2022 16:09
Ankara Üniversitesi rektörü, öğrencilerin “Tutuklu gazetecilere özgürlük” pankartı açtığı töreni terk etti
Abone Ol google-news

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi 53. dönem mezunlarını verdi. Üniversitenin Cebeci Kampüsü’nde bugün yapılan mezuniyet törenine, Rektör Necdet Ünüvar da katıldı. Rektör Ünüvar, konuşmasını yaparken öğrenciler, Diyarbakır’da bu sabah tutuklanan 16 gazeteciye destek pankartı açtı. “Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet – Tutuklu gazetecilere özgürlük” yazılı pankarta öğrencilerin aileleri alkışlayarak destek verdi.

Medyascope’tan Cansu Timur’un haberine göre, pankartın açılmasının ardından üniversite personeli, pankartı taşıyan öğrencileri arka sıralara göndermek istedi.

Öğrencilerin pankartla birlikte diplomalarını almaya gelmesiyle birlikte Rektör Necdet Ünüvar program değişikliğini gerekçe göstererek salondan ayrıldı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezuniyet töreni önceki yıllarda Cebeci Kampüsü’nde gerçekleşirken eski Rektör Erkan İbiş döneminde mezuniyet törenleri atılan sloganlar ve kullanılan pankartlar nedeniyle Tandoğan Kampüsüne taşınmıştı. Bu yıl, hava muhalefeti nedeniyle mezuniyet töreni yıllar sonra yeniden Cebeci Kampüsü’nde yapıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol