birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 02.12.2019 12:15

Ankara'ya kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Ankara'ya 4 Aralık Çarşamba günü kar yağacak

Ankara'ya kar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hafta başında yayımladığı son dakika hava durumu bilgilerine göre kar yağışı yurdun bazı kesimlerini etkisi altına alacak.

Ankara'da da yakın zamanda kar yağışı gerçekleşecek. Meteoroloji verilerine göre Ankara'ya 4 Aralık Çarşamba günü etkili kar yağacak.

İstanbul'da ise hafta sonuna kadar kar yağışı gerçekleşmesi beklenmiyor.

Öte yandan hava sıcaklıklarının özellikle doğu bölgelerinde düşüş göstereceğini ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde ise küçük de olsa sıcaklık artışı beklendiğini tahminlerinde vurguluyor.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI

Bugün için de yağışların Muş ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri yoğun kar yağışı şeklinde (20 cm. ve üzeri) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız