birgün

13° AÇIK

Anket: 'Erdoğan'a asla oy vermem' diyenlerin oranı yüzde 60'a dayandı

Yöneylem Araştırma Direktörü Derya Kömürcü, yaptıkları son anket sonuçlarını açıkladı. Yöneylem anketine göre, Erdoğan’a asla oy vermem diyenlerin oranı yüzde 58,4. Katılımcıların yüzde 63,7’si ise ülkenin ‘kötü’ yönetildiğini düşünüyor.

SİYASET 11.08.2022 10:44
Anket: 'Erdoğan'a asla oy vermem' diyenlerin oranı yüzde 60'a dayandı
Abone Ol google-news

Yöneylem Araştırma Direktörü Derya Kömürcü, Halk TV canlı yayınında gerçekleştirdikleri son anketin sonuçlarını açıkladı. Kömürcü'nün verdiği bilgiye göre 'Erdoğan’a asla oy vermem' diyenlerin oranı yüzde 58,4. Seçmenin yüzde 30,7'si kesinlikle oy veririm derken; yüzde 9,2'si kararsız olduğunu belirtti. Katılımcıların yüzde 1,7'si ise oy kullanmayacağını belirtti.

Katılımcıların yüzde 63,7’si 'Türkiye nasıl yönetilmektedir?' sorusuna ‘kötü’ yanıtını verdi. ‘Ne iyi ne kötü’ diyenlerin oranı yüzde 12,4, ‘iyi’ yanıtını verenlerin oranı yüzde 23,1, ‘bilmiyorum’ cevabı verenlerin oranı ise yüzde 0,9’da kaldı.

anket-erdogan-a-oy-vermem-diyenlerin-orani-yuzde-60-a-dayandi-1050779-1.

‘MUHALEFET EKONOMİYİ İYİ YÖNETİR'

Seçmenlere ayrıca 'Ekonomiyi kim iyi yönetir?' sorusu da yöneltildi.

Yanıtlar şöyle oldu;

→ İktidar: Yüzde 35

→ Muhalefet: 46,3

→ Hiçbiri: 10,2

→ Kararsızım: 4,8

→ Bilmiyorum: 3,6

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun