birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 06.08.2020 14:55

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan kalp krizi geçirdi

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, aniden rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırıldı. Balkan'ın kalp krizi geçirdiği ve doktorların müdahale ettiği öğrenildi.

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan kalp krizi geçirdi

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan aniden rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Balkan'a doktorlar müdahale etti. Balkan'ın kalp krizi geçirdiğini Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, Twitter hesabından duyurdu. Bozkurt, "Antalya Barosu Başkanı kardeşim Polat Balkan kalp krizi nedeniyle şu anda hastanede. Çok yordular... Dualarımız Polat başkanla" ifadelerini kullandı.

Özel bir hastanede tedavi altına alınan Balkan, acilen anjiyoya alındı. Yapılacak tetkiklerden sonra Balkan'ın bypass ameliyatına alınıp, alınmayacağına karar verilecek.

Polat'ın rahatsızlandığını öğrenen meslektaşları ise hastaneye akın etti.

AKP ve MHP'nin baroları bölmek üzere Meclis'e getirdiği ''paralel baro'' teklifine karşı ilk günden itibaren mücadele eden baro başkanlarından Polat Balkan, daha önce de baroların olağanüstü genel kurul taleplerinin Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu tarafından reddedilmesine ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sözlerine tepki göstermesi sebebiyle hedefe alınmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız