birgün

33° AÇIK

KADIN 24.06.2021 11:07

Antalya'da 10 gündür haber alınamayan Azhar Joldassova aranıyor

Antalya’da, Kazakistan vatandaşı Guldana Umirbekova (55), kız kardeşi Azhar Joldassova'dan (46) 10 gündür haber alınamadığını, kayıp başvurusunun ardından polisin arama çalışması başlattığını söyledi.

Antalya'da 10 gündür haber alınamayan  Azhar Joldassova aranıyor

Antalya'da Muratpaşa ilçesinde Bahçelievler Polis Merkezi Amirliği'ne giden Guldana Umirbekova, kız kardeşi Azhar Joldassova'nın ortadan kaybolduğunu söyledi. Kardeşinden 10 gündür haber alamadığını belirten Umirbekova, hayatından endişe ettiğini söyledi.

Polise verdiği ifadede, kız kardeşinin Kumluca'da otelde çalıştığını ve işine son verildiğini anlatan Umirbekova, "9 aydır kardeşimle birlikte Antalya'dayız. Kardeşimin kullandığı cep telefonu, 14 Haziran saat 13.00'ten sonra kapandı. 19 Haziran'da ise çalıştığı otele gittim ve işten kovulduğunu öğrendim. Otelin, 14 Haziran tarihli kamera kayıtlarını izledim. Kardeşim iş çıkışı bir taksiye biniyor ve yaklaşık 50 metre ileride taksiden iniyor ardından kameranın görüş açısından çıkıyor" dedi.

Ortak tanıdıklarının kız kardeşini 18 Haziran günü saat 18.00 sıralarında Güllük Caddesi'nde gördüğünü dile getiren Guldana Umirbekova, “Kız kardeşimin yanında da kızıl saçlı bir kadın varmış. Kardeşimin hayatından endişe ediyorum. Bulunmasını istiyorum" diye konuştu.

Polis ekipleri ise kayıp Azhar Joldassova'yı bulmak için başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol