birgün

12° HAFİF YAĞMUR

Antalya’da bir imam, camide 2 kız çocuğuna tacizden tutuklandı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 7 ve 8 yaşlarındaki iki kız çocuğuna tacizle suçlanan imam E.U., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜNCEL 29.08.2022 23:35
Antalya’da bir imam, camide 2 kız çocuğuna tacizden tutuklandı
Abone Ol google-news

Antalya'da Kumluca Müftülüğü, imam E.U.’yu, yaz kurslarına katılan çocuklara Kuran öğretmesi için bir camiye görevlendirdi.

DHA'nın haberine göre, kursa katılan 7 ve 8 yaşlarındaki 2 kız çocuğu 2 Ağustos günü ailelerine imam E.U.’nun kendilerini taciz ettiğini söyledi. Aileler konuyu hemen Cumhuriyet savcılığına bildirdi. Savcılığın talimatı üzerine E.U., aynı gün jandarma tarafından gözaltına alındı. E.U. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Savcılığın itirazı üzerine E.U., tekrar gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen E.U., mahkemece tutuklanarak Elmalı T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

“GÖREVDEN UZAKLAŞTIRARAK, AÇIĞA ALDIK”

Kumluca Müftüsü Süleyman Çoban, olayı öğrenir öğrenmez E.U.’yu İlçe Müftülüğüne çağırdıklarını ve görevden el çektirdiklerini belirterek, “Olayın yaşandığı 2 Ağustos günü imam E.U.’yu görevden uzaklaştırarak açığa aldık. Ondan sonra iş yargının işidir. Bizimle bir ilişiği kalmamıştır” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol