birgün

25° AÇIK

Antalya’da özel ‘öğrenci yurdu’nda vahşet: Satırla katledip 'Deccali vurdum' diye bağırdı!

Antalya’da bulunan ve amaçları arasında “dini şuurla insan yetişmesine katkıda bulunmak” olan Antalya İlim ve Kültür Derneği'ne (Alim Derneği) ait yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney adlı kişi, 18 yaşındaki Mehmet Sami Tuğrul’u, başını satırla keserek katletti. Katil İhsan Güney, cinayetin ardından “Deccal'i vurdum” diye bağırdı. Olaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirildi.

GÜNCEL 07.12.2021 17:18
Antalya’da özel ‘öğrenci yurdu’nda vahşet: Satırla katledip 'Deccali vurdum' diye bağırdı!
Abone Ol google-news

Antalya'da bir özel öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'u (18) başını satırla keserek katletti. Katil İhsan Güney, cinayetin ardından "Deccal'i vurdum" diye bağırdı.

DHA’nın haberine göre olay, saat 14.30 sıralarında, Kepez İlçesi Kültür Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan, Antalya İlim ve Kültür Derneği'nin (Alim Derneği) 4 katlı öğrenci yurdunun yemekhanesinde meydana geldi.

Yurdun aşçısı İhsan Güney, duvara dayadığı Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesti.

antalya-da-ozel-ogrenci-yurdu-nda-vahset-satirla-katledip-deccali-vurdum-diye-bagirdi-952545-1.

Mehmet Sami Tuğrul

Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi aradı. İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İhsan Güney'i gözaltına aldı.

Kısa süre önce yurtta aşçı olarak işe başladığı öğrenilen İhsan Güney, Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

Polisin olay yerindeki incelemesinin sürdüğü bildirildi.

TABELASI BİLE BELLİ OLMAYAN ÖĞRENCİ YURDU!

Alim Derneği’ne ait ‘öğrenci yurdu’, Kepez’deki Hürriyet Caddesi üzerinde bulunuyor. Google’ın Kasım 2019 çekimlerine göre yurdun dışarıdan rahatlıkla görülebilecek bir tabelası dahi bulunmuyor. Yalnızca giriş kapısının üzerinde küçük bir tabela yer alıyor.

antalya-da-ozel-ogrenci-yurdu-nda-vahset-satirla-katledip-deccali-vurdum-diye-bagirdi-952546-1.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Olaya ilişkin haberlere Antalya 6’ncı Sulh Ceza Hâkimliği tarafından yayın yasağı ve gizlilik kararı getirildi. Yasak kararında şöyle denildi: “Olayın gerçekleşme şekli, suçun yeni işlenmiş olup kanıtların henüz toplanmamış oluşu hususları göz önüne alınarak soruşturmanın amacının tehlikeye düşürülmemesi, delillerin karartılmasının önlenmesi ve maktulün haklarının korunması açısından…

AMAÇ; “DİL, DİN VE TARİH ŞUURU İLE YETİŞTİRME”

Yurdun bağlı olduğu derneğin internet sitesinde yer alan tüzükte, dernek amaçları şöyle sıralanıyor:

Derneğimizin amacı;

Okul öncesi ve yükseköğretim dâhil eğitim sisteminin her kademesinde ve sonrasında hukuka bağlı, temel insan haklarına saygılı, devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan, milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere sahip üstün vasıflı bir gençlik yetiştirmek,

Toplumumuzun huzuru ve barışı için; fertlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak; dil, din ve tarih şuuru ile yetişip gelişmesine katkıda bulunmak,

Ülkemizde ve diğer ülkelerde meydana gelen afet, savaş ve olağan zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim, sağlık, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma, iş kurma, konut ve sair bütün hususlarda ayni, nakdi her türlü maddi ve manevi yardımda bulunmak ve

Toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyeti destekleyecek çalışmalar yapmaktır.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol