birgün

30° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 14.07.2020 08:50

Antalya’da sendikal baskı iddiası

Antalya’da sendikal baskı iddiası

HABER MERKEZİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen üyesi emekçilerin, Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen’e geçmeye zorlandığı iddia edildi.

Tüm Bel-Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, baskı sürecinin bizzat Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Balık'ın aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in STK'lerden sorumlu danışmanı olduğuna dikkat çeken Karakurt, bu forsunu kullanan Balık'ın müdür, şef, amir ve birim sorumlularını başkanlık telefonundan arayarak çağırdığını ve kendilerinden Tüm Yerel-Sen'e üye olmalarını 'rica ettiğini' söyledi. Karakurt, “Balık’a soruyoruz: Bu ‘haksız ve hukuksuz’ uygulamanızdan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’in haberi ve bilgisi var mıdır?” diye sordu. İddiaları reddeden Balık ise "İlhan Karakurt kendi başarısızlığını başkalarına yüklüyor" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız