birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.04.2020 15:05

Antalya'da toplu taşımayı kullananlara ücretsiz maske dağıtılıyor

CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma kullanan vatandaşlara ücretsiz maske dağıtıyor

Antalya'da toplu taşımayı kullananlara ücretsiz maske dağıtılıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına maskesiz binilmemesi yönündeki kararın ardından CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara ücretsiz maske dağıtmaya başladı. İlk gün 15 bin maske dağıttıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, “Antalyalıların sağlığı bizim için her şeyden önemli” diyerek halkın da bu konuda hassas davranmasını istedi.


4 Nisan Cumartesi günü itibariyle başlayan uygulama kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara 15 bin adet maske dağıttı. 4 Nisan itibariyle başlayan yasağın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi hemen harekete geçti. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı tarafından toplu taşıma araçları ve raylı sistem araçlarına binen vatandaşların kullanması amacıyla sabahın erken saatlerinden itibaren maske dağıtımı yapıldı.

Antalyalıların sağlığı için böyle bir uygulamayı başlattıklarını söyleyen Başkan Böcek, “Toplu taşıma depolama alanlarında şoför arkadaşlarımıza dağıtım yapıyoruz. Araçlara binen ve maskesi olmayan vatandaşlarımıza şoförlerimiz maske verecek. Tramvay duraklarımızda da aynı şekilde görevli personellerimiz kontrol yapıyor. İlk gün itibariyle 15 bin adet maske dağıtacağız. Vatandaşlarımız hem maske kullanımında hem de sosyal mesafe konusunda uyarıyoruz. Tüm hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranacağına inanıyorum” diye konuştu.

(İHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız