birgün

11° KAPALI

GÜNCEL 01.11.2019 16:29

Antalya'da üniversite yurdunda ırkçı saldırı

Antalya'da üniversite yurdunda ırkçı saldırı

Antalya’da 3 üniversite öğrencisi kaldıkları KYK yurdunda 'ülkücü' öğrencilerin saldırısına uğradı.

Antalya Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim gören 3 öğrenci kaldıkları Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtta Kürt oldukları gerekçesiyle ülkücü öğrencilerin ırkçı saldırısına maruz kaldı.

Mezopotamya'nın haberine göre saldırıda yaralanan öğrenciler, hastanedeki tedavilerinin ardından İnsan Hakları Derneği (İHD) Antalya Şubesi'ne başvurup, saldırganlar hakkında polise şikayette bulundu.

Yapılan şikayete rağmen saldırganların henüz gözaltına alınmadığı öğrenildi.

‘KÜRT VE HDP’LİYİ BARINDIRMAYACAĞIZ’ DİYEREK SALDIRDILAR

Saldırıya uğrayan öğrencilerden A.B., daha önce de benzer saldırılara maruz kaldıklarını dile getirdi.

A.B., dün gece yaşananları ise şöyle anlattı: “Ülkü Ocakları üyesi Muharrem ve Şahin isimli kişiler, kaldığımız odaya gelip 'Kürt ve HDP’liyi burada barındırmayacağız' diyerek, ben ve diğer iki arkadaşımı zorla odadan dışarı çıkardı. 301 nolu boş bir odaya götürüp darp ettiler. Odada yaklaşık 20 civarında kişi vardı. Yurtta kameralar var, kaydetmiştir yaşadıklarımızı. Saldırıdan kaynaklı yüzümde, boynumda ve burnumda ciddi zedelenmeler mevcut. Hastanede tedavi gördükten sonra saldırganlardan gruptan şikayetçi olduk.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız