birgün

23° AZ BULUTLU

Antalya Kaş açıklarında 6,0 büyüklüğünde deprem

Antalya açıklarında 6,0 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin merkez üssü Kaş ilçesine 195 kilometre uzaklıkta.

GÜNCEL 19.10.2021 08:47
Antalya Kaş açıklarında 6,0 büyüklüğünde deprem
Abone Ol google-news

Akdeniz'de, Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarında bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) saat 08:32'de gerçekleşen depremin büyüklüğünü 6,0 olarak açıkladı.

Kaş'a 195 kilometre uzaklıktaki depremin derinliği ise 36,1 kilometre olarak ölçüldü.

AFAD tarafından, depreme ilişkin yapılan açıklamada şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumun bildirilmediği belirtilerek “Geçmiş olsun Antalya. Kaş ilçesi açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi.

VALİDEN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “İlimiz Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32’de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, şu ana kadar gelen bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” sözlerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol