birgün

8° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 04.10.2018 15:57

Antep Katliamı sanığının tahliyesine itiraz reddedildi

Antep Katliamı sanığının tahliyesine itiraz reddedildi

Antep’te 40'ı çocuk 56 kişinin yaşamını yitirdiği Beybahçe Katliamı'nın sanığı Fadile Cabael’in "sağlık sorunları" gerekçesiyle tahliye edilmesine yapılan itiraz reddedildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Antep’in Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesi'nde 20 Ağustos 2016 tarihinde Kürt bir ailenin düğününe yönelik DAİŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırısının tutuklu sanıklarından Fadile Cabael’in tahliye edilmesine davacı avukatların yaptığı itiraz reddedildi.

‘KARAR USUL VE YASAYA UYGUN’

Karara yapılan itirazı inceleyen Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, verilen tahliye kararında usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığını belirterek, tahliye kararına yapılan itirazı ret etti. Savunma avukatlarından Adnan Erol’un tahliye edilecekse bile adli kontrol şartı veya ev hapsi uygulanarak tahliye edilme talebini de reddeden heyet, Cabael’e adli kontrol şartı uygulanmasına da gerek görmedi. Mahkeme verdiği kararın incelenmesi için dosyayı bir üst mahkeme olan 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Antep’te 16 Ekim 2016 tarihinde DAİŞ’in hücre evine düzenlenen operasyonda kendisini patlattığı iddia edilen Kadir Cabael hayatını kaybederken, eşi Fadile Halaç Cabael sağ olarak yakalanmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız