birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

Antep Katliamı sanığının tahliyesine itiraz reddedildi

GÜNCEL 04.10.2018 15:57
Antep Katliamı sanığının tahliyesine itiraz reddedildi
Abone Ol google-news

Antep’te 40'ı çocuk 56 kişinin yaşamını yitirdiği Beybahçe Katliamı'nın sanığı Fadile Cabael’in "sağlık sorunları" gerekçesiyle tahliye edilmesine yapılan itiraz reddedildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, Antep’in Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesi'nde 20 Ağustos 2016 tarihinde Kürt bir ailenin düğününe yönelik DAİŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırısının tutuklu sanıklarından Fadile Cabael’in tahliye edilmesine davacı avukatların yaptığı itiraz reddedildi.

‘KARAR USUL VE YASAYA UYGUN’

Karara yapılan itirazı inceleyen Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, verilen tahliye kararında usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığını belirterek, tahliye kararına yapılan itirazı ret etti. Savunma avukatlarından Adnan Erol’un tahliye edilecekse bile adli kontrol şartı veya ev hapsi uygulanarak tahliye edilme talebini de reddeden heyet, Cabael’e adli kontrol şartı uygulanmasına da gerek görmedi. Mahkeme verdiği kararın incelenmesi için dosyayı bir üst mahkeme olan 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Antep’te 16 Ekim 2016 tarihinde DAİŞ’in hücre evine düzenlenen operasyonda kendisini patlattığı iddia edilen Kadir Cabael hayatını kaybederken, eşi Fadile Halaç Cabael sağ olarak yakalanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol