birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

Antep'te 'alüminyum fosfit' paniği: Yağmur yağınca alev aldı

Antep’te çöp konteynırına bırakılan ve su ile temas halinde tutuşabilen kimyasal madde yağmurun yağmasıyla yanmaya başladı. Alüminyum Fosfit olduğu tespit edilen maddeyi söndürmek için 3 saat uğraşan itfaiye ekipleri, su ile sönmeyen maddenin üzerine 3 kamyon mucur döktü.

GÜNCEL 06.05.2022 01:14
Antep'te 'alüminyum fosfit' paniği: Yağmur yağınca alev aldı
Abone Ol google-news

Antep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Çakmak Mahallesi’ndeki Zafer Caddesi üzerinde sanayi atıklarının atıldığı çöp konteynırına bırakılan kimyasal madde akşam saatlerinde yağan yağmurun ardından alev aldı.

İHA'nın haberine göre konteynıra yayılan yangını gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekibi sevk edildi. Konteynırdaki yangına ilk olarak su ile müdahale eden itfaiye ekipleri, alevlerin daha da büyüdüğünü ve patlamaların yaşandığını gözlemledi. İtfaiye ekipleri kimyasal maddenin su ile temas ettiği halde yanan Alüminyum Fosfit olduğunu belirlerken polis ise yangının çevreye zehirli gaz yaymasından dolayı çevreyi güvenlik çemberine aldı.

Yangını söndürmek için yaklaşık 3 saat uğraşan itfaiye ekipleri, konteynırdaki yangının üzerine 3 kamyon mucur döktürdü. Yangın mucurun dökülmesinin ardından kontrol altına alınırken konteynırın bulunduğu cadde polis ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol