birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

Antep'te bir erkek boşandığı kadının babasını bıçaklayarak öldürdü

Antep'te, Bekir Yıldırım, kızının aracını benzin dökerek yakmaya çalışmasını engellediği için tartıştığı Mehmet Aslan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Babasının öldürülmesinin ardından konuşan Hatice Yıldırım, "Asıl hedefi beni öldürmekti" dedi.

GÜNCEL 27.12.2021 14:10
Antep'te bir erkek boşandığı kadının babasını bıçaklayarak öldürdü
Abone Ol google-news

Antep'te 37 yaşındaki Mehmet Aslan, geçen yıl boşandığı Hatice Yıldırım'ın 67 yaşındaki babası Bekir Yıldırım'ı bıçaklayarak öldürdü.

Dün gece meydana gelen olaya göre, Mehmet Aslan boşandığı Hatice Yıldırım'ın işlettiği kuaföre giderek, şehir dışında kardeşinin yanına gittiğini öğrenmesinin üzerine Hatice Yıldırım'ın aracının üzerine benzin döküp ateşe vereceğini söyledi. Bu durumu görenlerin telefonla ulaştığı Hatice Yıldırım, babasını arayarak konuyu anlattı. Telefonun ardından kızının işlettiği kuaföre giden Bekir Yıldırım ile eski damadı arasında tartışma çıktı.

Mehmet Aslan bıçakla, Bekir Yıldırım'ı göğsünden bıçakladı. Bekir Yıldırım, aldığı bıçak darbesi ağır yaralanırken, Mehmet Aslan ise kaçtı. İhbarla gelen sağlık ekiplerinin kontrolünde hayatını kaybettiği belirlenen Bekir Yıldırım'ın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Mehmet Aslan ise, daha sonra yakalanarak gözaltına alındı.

UZAKLAŞTIRMA KARARI VARMIŞ

Babasının ölüm haberinie alan Hatice Yıldırım, boşandığı erkeğin asıl hedefinin kendini öldürmek olduğunu söyledi. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir yıl önce boşandıklarını ve Bekir Yıldırım'ın yurt dışına gittiğini anlatan Hatice Yıldırım, "3 ay önce Fransa'dan Türkiye'ye geri döndü ve çocuklarımızı görmek istediğini söyledi. Ama çocuklarım babalarıyla görüşmek istemiyordu. Çocuklarım görüşmek istemediğini söyleyince beni tehdit etmeye başladı. Tehditler yüzünden 1,5 ay önce mahkemeye başvurdum ve uzaklaştırma kararı aldım. Buna rağmen tehditlerini sürdürüyordu" dedi.

Hatice Yıldırım, "Ben şehir dışına kardeşimin yanına gitmiştim. Çocuklarım kendisi ile görüşmek istemediği için beni, iş yerimi ve aracımı yakmakla tehdit etti. Sonra iş yerine gitmiş ve aracıma benzin dökmüş. Olayı duyunca babama haber verdim. Babam gidince aralarında tartışma çıkıyor. Tartıştıktan sonra babamı beş defa bıçaklayarak öldürmüş. Oraya beni öldürmeye geldi ama ben şehir dışında olduğum için bunu yapamadı. Hedef bendim, babam benim için kendisini feda etti" diye konuştu.

Bekir Yıldırım'ın cenazesi otopsisinin ardından defnedilmek üzere yakınlarına teslim edilirken, gözaltına alınan şüpheli Mehmet Aslan'ın emniyetteki sorgusu ise sürüyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol