birgün

10° HAFİF YAĞMUR

Antep’te dört katlı ÖSO’ya hizmet binası

İslamcı grupların ‘geçiş güzergâhı’ Antep’te, ÖSO’ya ait olduğu iddia edilen ‘hizmet’ binasının görüntülerine BirGün ulaştı. Bina, 24 saat güvenlik güçlerince korunuyor

GÜNCEL 26.10.2015 07:01
Antep’te dört katlı ÖSO’ya hizmet binası
Abone Ol google-news

HÜSEYİN ŞİMŞEK 62huseyinsimsek@gmail.com

Ankara Katliamı’nı gerçekleştiren iki canlı bombaya talimat verdiği ortaya çıkan ‘’Emir Ebu Ali’’ kod adlı IŞİD’ci Y.D’nin de içinde bulunduğu, Antep’te faaliyet gösteren ve Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) ait olduğu iddia edilen 4 katlı bina, BirGün’ün ulaştığı görüntülere göre 24 saat güvenlik güçlerince korunuyor. İddialara göre, Antep’in Şehitkamil ilçesi Fevziçakmak Bulvarı üzerinde bulunan binaya, giriş çıkışlar sıkı aranma ve izinlerle gerçekleştiriliyor. Trafiğe açık olmasına karşın hiçbir aracın durmasına ve yavaşlamasına da izin verilmeyen caddede elektronik cihazlarla haberleşmeyi önleyici sinyal kesiciler de görev yapıyor.

antep-te-dort-katli-oso-ya-hizmet-binasi-83411-1.‘Herkes tehdit ediliyor’
Söz konusu iddialar ve görüntüler üzerine, aradığımız Antep Baro Başkanı Bektaş Şarklı, farklı birçok silahlı İslamcı yapıların yıllardır kentte örgütlendiğini ve konuyla ilgili uzun yıllardır gereken uyarıları yaptıklarını belirtti. Şarklı şöyle devam etti: “İsim olarak bilinmese de mahalle bazında dernekler ve kişiler hakkında duyumlar alıyoruz. Antep’te hücre evleri olduğu konusunda da bilgiler aldık. Muhtarlara kadar herkes tehdit ediliyor. Ne kadar uyarı yaparsak yapalım kimse bizi ciddiye almadı”

Lojistik destek hattı
BirGün’e konuşan HDP Milletvekili Mahmut Toğrul ise, Antep’in Suriye bağlantılı silahlı İslamcı örgütlerin üssü haline geldiğini ifade etti. Toğrul, “Biz Antep’teki yapılanmayı Valiliğe kadar giderek anlattık. Suriyeli mültecilerle birlikte buralara çok sayıda silahlı örgüt militanının geldiğini söyledik, ancak Valilik bizi artniyetli bularak herhangi bir girişimde bulunmadı. Antep, bu örgütlerin lojistik destek hattına dönüştü”dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol