birgün

12° PARÇALI BULUTLU

BİLİM 22.02.2021 15:13

AOÇ’ye rekreasyon alanı yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki Anket A.Ş, mülkiyeti AOÇ’ye ait 35 bin metrekarelik taşınmazın kiralama ihalesini kazandı. İdarenin, 35 bin metrekarelik taşınmaza, “Atatürk’ün mirasına uygun şekilde” rekreasyon alanı yapacağı bildirildi

AOÇ’ye rekreasyon alanı yapılacak

BİRGÜN/ ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki Anket A.Ş., mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği’ne ait 2 bin 98 metrekaresi kapalı, 33 bin 284 metrekaresi açık olmaz üzeri toplam 35 bin 382 metrekarelik taşınmazın, “Rekreasyon Alanı” olarak 10 yıllığına kiralanmasına ilişkin ihalesini kazandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi kiralanan alana rekreasyon ve park alanı yapacak.

İhalenin onaylanmasının ardından kiralanan alana, Atatürk’ün mirasına uygun bir şekilde rekreasyon ve park alanı yapılacağı bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol