birgün

18° KAPALI

EĞİTİM 16.09.2019 10:17

AÖF DGS kayıtları bugün başlıyor. AÖF DGS kayıtları için gerekli belgeler neler?

AÖF DGS kayıtları bugün başlıyor. AÖF DGS kayıtları için gerekli belgeler neler?

AÖF DGS kayıtları bugün başlıyor. Kayıt yaptıracak olan adaylar “AÖF DGS kayıtları için gerekli belgeler neler?” sorusunun yanıtını merak ediyorlar.

2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler büyük bir heyecanla kayıt döneminin gelmesini bekliyorlardı. 30 Haziran tarihinde Dikey Geçiş Sınavı’na giren öğrenciler yerleştirme sürecinin ardından kayıt tarihlerini büyük bir heyecanla beklemeye başlamışlardı.

AÖF DGS KAYITLARI BUGÜN BAŞLIYOR!

AÖF DGS kayıt işlemleri 16 Eylül ve 20 Eylül tarihleri aralığında yapılabilecek. Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak internet başvurularını yapabilecekler. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklar.

AÖF DGS KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Adayın 2019-DGS Sonuç Belgesi (Sonuç Belgesi ÖSYM’nin internet sayfasından birim tarafından alınacaktır.)

Adayın mezun olduğu önlisans ve ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)

Adayın T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya e-devletten kimlik bilgileri çıktısı

Adayın ikametgâhıyla ilgili beyanı

Erkek adayların askerlik durumuyla ilgili yazılı beyanlar

12 adet (4,5×6,0 cm) boyutunda renkli fotoğraf

Türkçe ve İngilizce Transkript

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız