birgün

29° AÇIK

EĞİTİM 11.10.2019 15:36

AÖF kayıtları için son hafta

AÖF kayıtları için son hafta

Anadolu Üniversitesi AÖF'te eğitim gören öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim Cuma günü sona erecek. Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini elektronik ortamda Anadolu Üniversitesi üzerinden gerçekleştirecekler.

Kayıt yenileme işlemi için öğrencilerin izlemesi gereken aşamalar ise şu şekilde:

Ders Seçme

AÖF 2019 - 2020 Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi için öğrenciler ilk olarak ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapmalıdır.

2019-2020 Güz Dönemi Ücreti Ödemesi

AÖF öğrencileri 2019 - 2020 Güz Dönemi ücretlerini kredi kartı/banka kartıyla Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız) Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekletirebilecek. AÖF kayıt yenileme işlemlerinin son günü olan 18 Ekim tarihinde provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı ile ödeme yapamayacaklar.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,

  • Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar
  • Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar,
  • Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar;
  • Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin ön lisans /lisans programlarından birine,
  • Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim Fakültesinin ön lisans programlarından birine okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak kaydıyla, sınava girmeden ve örgün/uzaktan öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurmak suretiyle kayıt yaptırabilirler.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • İnternet Başvuru Belgesi (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)
  • Öğrenci Bilgi Formu (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)
  • Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)
  • Öğrenim Belgesi (YÖKSİS sorgulaması sonunda bilgilerine ulaşılamayanlardan istenecek)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız