birgün

15° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 21.09.2021 00:11

AP Başkanı Sassoli, Strazburg'da hastanede tedavi görüyor

Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli 15 Eylül'den beri hastanede tedavi görüyor.

AP Başkanı Sassoli, Strazburg'da hastanede tedavi görüyor

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin 15 Eylül'den bu yana zatürreden Fransa'nın Strazburg kentindeki hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sassoli'nin Sözcüsü Roberto Cuillo, yaptığı yazılı açıklamada, Sassoli'nin 15 Eylül akşamı Strazburg Hastanesine kaldırıldığı ve tetkikler sonucu zatürre tespit edildiği aktarıldı.

Ardından Sassoli'nin tedavisine başlandığını ifade eden Cuillo, AP Başkanının sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini paylaştı.

Cuillo, 14 Eylül gecesi Sassoli'nin ateşinin çıktığını, yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin negatif çıktığını belirtti.

Sassoli, 15 Eyül'de Strazburg'da düzenlenen AP Genel Kurulunda bir oturumun başkanlığını yapamamış ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in kurulda, Komisyonun icraatlarını ve gelecek yıl için önceliklerini anlattığı geleneksel "Birliğin Durumuna" ilişkin yaptığı konuşmaya katılamamıştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol