birgün

7° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 03.02.2019 16:16

‘Apollo 11’ belgeselinden ilk görüntüler yayınlandı

NASA tarafından daha önce hiç yayınlanmış kayıtlar, yönetmen Todd Douglas Miller’ın elinde dijital olarak yenilendi ve belgesel haline getirildi. “Apollo 11” belgeselinden ilk görüntüler yayınlandı. 50 yıl sonra beyazperdede Neil Armstrong’un aya ilk adımını attığı 1969 yılından tam 50 yıl sonra NASA tarafından daha önce hiç yayınlamamış ses ve video kayıtları günümüz teknolojisi ile yenilendi […]

‘Apollo 11’ belgeselinden ilk görüntüler yayınlandı

NASA tarafından daha önce hiç yayınlanmış kayıtlar, yönetmen Todd Douglas Miller’ın elinde dijital olarak yenilendi ve belgesel haline getirildi. “Apollo 11” belgeselinden ilk görüntüler yayınlandı.

50 yıl sonra beyazperdede

Neil Armstrong’un aya ilk adımını attığı 1969 yılından tam 50 yıl sonra NASA tarafından daha önce hiç yayınlamamış ses ve video kayıtları günümüz teknolojisi ile yenilendi ve bir belgesel haline geldi. 

İlk gösterim Sundance’te

Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan ‘’Apollo 11’’, yönetmen Todd Douglas Miller ve ekibinin uzun uğraşlar sonucunda NASA kayıtlarını dijital olarak yenilemesiyle oluşmuş.

Komplo teorilerine son vermeyi amaçlıyor

Miller ve ekibi kısa bir süre önce keşfedilen 11.000 saatlik ses kayıtları ve daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerin birleştirilmesi ile yapılan ‘’Apollo 11’’in aynı zamanda komplo teorilerine de son vermeyi amaçlıyor.

Belgesel, 3 farklı açıdan anlatılıyor

Aya ilk ayak basan insanlar Neil Armstrong ve Buzz Aldrin’in yeni görüntülerinin de izleyici ile buluşacağı ‘’Apollo 11’’, insanlık tarihi açısından büyük öneme sahip olayı; astronotlar, NASA yer kontrol merkezi ve dünyadaki milyonlarca izleyicinin bakış açılarıyla anlatıyor.

Belgeselin ilk görüntüleri:

“Apollo 11” ilk gösterimini bu yıl Sundance Film Festivali’nde yaparken, belgeselin dünyadaki dağıtım hakları ‘’Indie’’ türü filmlerin dağıtımcısı Neon tarafından alındı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız