birgün

2° AÇIK

SPOR 15.01.2021 12:16

Apollon Limassol Başkanı: Szalai için Fenerbahçe ile resmi görüşmelere başladık

Apollon Limassol Başkanı Nikos Kirzis, Attila Szalai'nin transferi için Fenerbahçe ile resmi görüşmelere başladıklarını bildirdi.

Apollon Limassol Başkanı: Szalai için Fenerbahçe ile resmi görüşmelere başladık

Fenerbahçe'nin ilgilendiği savunma oyuncusu Attila Szalai için oyuncunun kulübünden açıklama geldi.

TRT Spor'a konuşan Apollon Limassol Başkanı Nikos Kirzis, "Fenerbahçe ile Szalai konusunda resmi görüşmelere başladık. Bu bir süreç devam ediyor. Daha fazlasını söyleyemem" ifadesini kullandı.

Görüşmelerde belli bir mesafe kaydeden sarı lacivertliler, Apollon Limassol ile anlaştıktan sonra oyuncuyu İstanbul'a davet etmeyi düşünüyor.

Attila Szalai geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "5 büyük ligde oynamak istiyorum ama öncesinde bir geçiş ligi benim için uygun olacaktır" demişti.

Macaristan Milli Takımı'nda da görev yapan 22 yaşındaki futbolcu, kulüplerin anlaşması halinde Fenerbahçe formasını giymek istiyor.

Stoper ve sol bek pozisyonunda oynayabilen Szalai, bu sezon Apollon formasıyla 19 maçta 3 kez fileleri sarstı, 2 de gol pası verdi.

Macar oyuncunun 2023 yılı sonuna kadar kulübüyle sözleşmesi bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol