birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 10.09.2021 15:17

'Arap Emrah' çetesine operasyon: 23 gözaltı

Liderliğini cezaevinde tutuklu bulunan "Arap Emrah" lakaplı Emrah S.’nin yaptığı silahlı suç örgütüne yönelik olarak İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda 23 şüpheli yakalandı.

'Arap Emrah' çetesine operasyon: 23 gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen bir soruşturmada, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince çıkar amaçlı silahlı suç örgütleriyle mücadeleye yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen emniyet ekipleri, liderliğini cezaevinde tutuklu bulunan "Arap Emrah" lakaplı Emrah S.’nin yaptığı çeteye operasyon düzenledi. İstanbul, Amasya, İzmir ve Tokat’ta yapılan eş zamanlı operasyonlarda 23 şüpheli yakalandı. Baskın yapılan adreslerdeki aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği, 130 tabanca fişeği ve 70 bin lira para ele geçirildi.

arap-emrah-cetesine-operasyon-23-gozalti-920118-1.

Gözaltına alınan 23 şüpheli İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine getirildi. Şüphelilerin ifade işlemlerine başlandığı bildirildi. (DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol