birgün

15° KAPALI

DÜNYA 10.04.2020 01:08

Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı ölümler ve vaka sayıları artıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, Arap ülkelerinde de can kayıpları devam ediyor. Irak, Katar ve Mısır’da vaka ve can kayoplarının artmaya devam ettiği bildirildi

Arap ülkelerinde koronavirüs kaynaklı ölümler ve vaka sayıları artıyor

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bir günde Mısır'da 15 kişi hayatını kaybetti, Irak'ta vaka sayısı 1232'ye yükseldi.

Mısır Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkede Covid-19 nedeniyle 15 kişinin daha vefat ettiği ve toplam can kaybının 118'e ulaştığı belirtildi.

Açıklamada, ülkede 139 kişide daha Covid-19 tespit edildi ve toplam vaka sayısının 1699'a ulaştığı kaydedildi.

IRAK

Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığı Sözcüsü Seyf Bedir, yaptığı yazılı açıklamada, ülkedeki vaka sayısının 30 artarak 1232'ye ulaştığını duyurdu.

Ülkede Covid-19 nedeniyle şu ana kadar 69 kişi hayatını kaybederken, 496 kişi tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

arap-ulkelerinde-koronavirus-kaynakli-olumler-ve-vaka-sayilari-artiyor-714025-1.

KATAR

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Kriz Yönetimi Yüksek Komitesi Sözcüsü Lulva el-Hatır, düzenlediği basın toplantısında, Covid-19 ile mücadele kapsamında cuma ve cumartesi günleri yapılacak tüm ticari uçuşların durdurulduğunu açıkladı.

Hatır, yasağın meyve, sebze ve diğer gıda malzemelerinin yanı sıra eczanelere ve petrol istasyonlarına yapılacak sevkiyatları kapsamadığını ifade etti.

Katar'da son olarak 2 bin 376 Covid-19 vakası tespit edilirken, 6 kişi hayatını kaybetmişti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız